Kam za tancem   Tančírny a plesy   Pro tanečníky   Pro pořadatele   Kontakt 
Studánka
 
Co můžete od Tančírny na Studánce očekávat?
Jak už název akce napovídá - tanec při pečlivě vybírané reprodukované hudbě, a to tanec společenský, tedy především tzv. tance Standardní a Latinskoamerické. Přestože si k nám občas přijdou zatančit i taneční mistři a taneční lektoři, v tančírně neprobíhá žádná výuka (až na pár výjimek, kdy přijede hostovat nějaký animátor či lektor), jedná se o volnou zábavu. Vždy se snažíme dbát, je-li to organizačně možné, abyste na parketě měli dostatek prostoru k tanci.
Tancování probíhá od 20 hodin do 1 hodiny v kongresovém sále Rudolfa Rokla, kde se pravidelně střídají základní tance Standardu (Waltz, Quickstep, Tango, Valčík, SlowFox) a Latiny (Cha-Cha, Jive, Rumba, Samba), které jsou dále občas doplňovány ostatními společenskými tanci (Blues, Polka, Mambo, Mazurka, Country). V poslední době, podle aktuálního složení návštěvníků, dostává nemalý prostor i moderní latina (Salsa, Bachata, Kizomba, Tango Argentino, Merenge či Zouk).
 
Pro koho je tančírna určena?
Stručně řečeno pro všechny, kdo si rádi zatančí. Nezáleží na tom, zda-li právě navštěvujete středoškolské taneční, či už dávno patříte do kategorie manželských a ostatních párů. Není ani důležité jestli si vystačíte se základním krokem, nebo budete tančit náročnější variace. Nejdůležitější je, aby Vás tanec bavil.
 
Jak se do tančírny obléknout?
Dresscode není předepsaný, následující je tedy jen doporučením, které nemusíte respektovat. Dámy s oblečením nemívají problémy, proto především pro pány: Jedná se vlastně o diskotéku, přesto alespoň společenské kalhoty a košile jsou na místě. Vzhledem k oblečení většiny tanečníků se nejlépe budete cítit, přidáte-li dále vestičku s kravatou či motýlkem. A v neposlední řadě bez tanečních bot se určitě neobejdete.
 
Jak se do tančírny dostat?
 
Rezervace
Místa k sezení si můžete rezervovat osobně na recepci hotelu, nebo telefonicky na čísle +420.494.389.200 či E-mailem na adrese recepce@hotelstudanka.cz. Další informace najdete na stránkách www.hotelstudanka.cz. Hotel Studánka****, Letovisko Studánka 505, 516 01  Rychnov nad Kněžnou.
 
Pelclovo divadlo
 
Co můžete od tančíren v Pelclově divadle očekávat?
Volnou zábavu bez výuky a protančený celý večer. V Pelclově divadle nabízím vždy úplný repertoár. Zatančíte si tedy nejen všechny tance Standardu a Latiny (Waltz, Quickstep, Tango, Valčík, Slowfox, Cha-Cha, Jive, Rumba, Samba, ad.), ale určitě i moderní Latinu (Tango Argentino, Salsa, Bachata, Kizomba, ad.) a další společenské tance (Blues, Polka, Mambo, Mazurka, ad.).
Na rozdíl od ostatních tančíren se v Pelclově divadle snažíme v různé míře nabídnout v rámci předprogramu víc prostoru pro moderní Latinu, tak pro její příznivce stojí za to vždy pečlivě sledovat skutečný začátek. Hlavní program se obvykle rozbíhá ve 20 hodin a tančit můžete až do 1 hodiny po půlnoci.
 
Pro koho je tančírna určena?
Parket je prostorný, proto si vedle sebe pohodlně zatančí čerství absolventi tanečních i zkušenější a prostorově náročnější tanečníci.
 
Jak se do tančírny obléknout?
Pánské obleky a večerní šaty nejsou povinné, ale tančírna probíhá ve vznešených prostorách divadla, proto doporučujeme alespoň mírně společenské oblečení.
 
Jak se do tančírny dostat?
 
Rezervace
Abyste si mohli vychutnat taneční prostor, nedáváme na parket žádné stoly. Na velkém sálu je pouze 80 míst k sezení. Chcete-li mít blízko na parket, neváhejte a rezervujte si včas místo - telefonicky na čísle +420.604.565.372 nebo osobně v kanceláři divadla. Další informace najdete na stránkách www.kulturark.cz.
 
Společenské centrum
 
Co můžete od tančíren ve Společenském centru očekávat?
Volnou zábavu bez výuky a protančený celý večer. Ve Společenském centru nabízím vždy úplný repertoár. Zatančíte si tedy nejen všechny tance Standardu a Latiny (Waltz, Quickstep, Tango, Valčík, Slowfox, Cha-Cha, Jive, Rumba, Samba, ad.), ale určitě i moderní Latinu (Tango Argentino, Salsa, Bachata, Kizomba, ad.) a další společenské tance (Blues, Polka, Mambo, Mazurka, ad.).
Ve Společenském centru se též snažíme v různé míře nabídnout v rámci předprogramu víc prostoru pro moderní Latinu, proto i zde pro její příznivce stojí za to vždy pečlivě sledovat skutečný začátek. Hlavní program se obvykle rozbíhá ve 20 hodin a tančit můžete až do 1 hodiny po půlnoci.
 
Pro koho je tančírna určena?
Parket je prostorný, ještě o něco větší než v Pelclově divadle, takže si vedle sebe pohodlně zatančí čerství absolventi tanečních i zkušenější a prostorově náročnější tanečníci.
 
Jak se do tančírny obléknout?
Pánské obleky a večerní šaty nejsou povinné, avšak doporučujeme alespoň mírně společenské oblečení.
 
Jak se do tančírny dostat?
 
Rezervace
Abyste si mohli vychutnat taneční prostor, dáváme do sálu jen omezené množství stolů, proto chcete-li mít blízko na parket, neváhejte a rezervujte si včas místo - telefonicky na čísle +420.604.565.372 nebo osobně v kanceláři Pelclova divadla (Společenské centrum i Pelclovo divadlo provozuje stejný pořadatel). Další informace najdete na stránkách www.kulturark.cz.
 

© 2019 minn
 nahoru